امکان تولید 5 میلیون تن آلومینیوم با استفاده از 2 فاز گازی عسلویه

تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) گفت: با استفاده از 2 فاز گازی عسلویه (هر فاز 25 میلیون متر مکعب)، می‌توان پنج میلیون تن شمش آلومینیوم تولید کرد.

 

مجید پورعطار مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در نشست خبری چهارمین کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم با اعلام این مطلب تصریح‌کرد: صنعت آلومینوم بهترین راهکار برای برون رفت از وضعیت موجود برای تبدیل به انرژی بهینه است و این صنعت قادر است گاز را به انرژی جامد تبدیل کند که این امر یکی از بهترین راهکارها در اقتصاد مقاومتی است.

 

وی ادامه داد: آلومینیوم به دلیل خاصیت «زنگ نزدگی» و «سازگار با محیط‌زیست»، به عنوان فلز سبز شناخته شده و بهترین فرصت برای تبدیل انرژی به ارزش افزوده است.

 

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران با اشاره نقش تمدنی صنعت آلومینیوم برای توسعه کشور و رفع مشکل کم آبی، گفت: صنعت آلومینیوم به رغم صنعت انرژی بر بودن، به هیچ وجه آب بر نیست. بلکه برعکس صنعت تولید آب است. به این ترتیب که در هر نیروگاه 500 مگاواتی که گاز را به نیروی برق تبدیل می کند، 120 هزار متر مکعب در روز آب تولید می شود یعنی به ازای پنج میلیون تن ( با این فرض که سرانه مصرف آب برای هر نفر روزانه 200 لیتر باشد)، می‌توان برای 10 میلیون تن در سواحل جنوبی کشور آب تامین کرد.

 

وی ادامه داد: آب و گاز می‌تواند بحران اشتغال و مساله کم آبی در دشت مرکزی ایران را رفع کند و با این روند، می‌توانیم 10 شهر یک میلیون نفری در کنار خلیج فارس از خوزستان تا چابهار داشته باشیم. بنابراین رفتن به سمت صنعت آلومینیوم برای ما انتخاب نیست، بلکه می‌تواند هم فرصت و هم بهترین گزینه برای ایجاد تمدن جدید باشد.

 

پورعطار با بیان اینکه چهارمین کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم با حمایت ایمیدرو و ایرالکو (به عنوان نخستین تولیدکننده آلومینیوم و با 50 سال سابقه)، برگزار می‌شود، گفت: از تفاوت‌های این کنفرانس با کنفرانس‌های مشابه در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس، علاوه بر جنبه تجاری و بازرگانی آن، جنبه علمی و صنعتی آن است.

 

وی ادامه داد: ایرالکو علاوه بر حمایت مالی، 12 مقاله ارایه داده که هفت مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

اخباز
  آموزش
  انرژی
  بانک و بیمه و بورس
  پوشاک
  جواهر و ساعت
  خدمات تجاری
  خودرو
  دکوراسیون و مبلمان منزل
  رسانه
  ورزش و سرگرمی
اخبار
  ساختمان و عمران
  سلامت و بهداشت
  صنایع غذایی
  صنعت
  فرش و کفپوش
  فرهنگ و هنر
  فن‌آوری اطلاعات
  گردشگری
  گوناگون
  لوازم خانه و آشپزخانه
اخبار
  مبلمان و تجهیزات اداری
  مراکز تجاری
  معدن
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  کتاب
  داستان برند
  گزارش تصویری
  رویدادها
  برندینگ
  درباره برندپرس
  ارتباط با برندپرس
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.