نوسان ۵۲ هزار تومانی نرخ سکه در خرداد ماه

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ماه ۱۳۹۵

برندپرس؛ سکه تمام طرح جدید با 52 هزار تومانی و طلای ۱۸ عیار با تغییر ۵۰۰۰ تومانی در هر گرم طی ماه گذشته با نوسان مواجه شدند.
 
به گزارش ایسنا، ‌ سکه تمام طرح جدید در خرداد امسال، در کمترین نرخ خود ۹۹۷ هزار تومان و در بیشترین قیمت به یک میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید تا طی یک ماه ۵۲ هزار تومان نوسان را تجربه کند.
 
سکه تمام طرح جدید روند خود را در سومین ماه سال با نرخ حدود یک میلیون و ۹۰۰۰ تومان آغاز کرد. در روزهای بعد این سکه تغییرات زیادی نداشت تا اینکه با روندی کاهشی در نهمین روز خرداد ۹۹۷ هزار تومان در بازار آزاد عرضه شد.
 
با رسیدن به میانه ماه، حرکت قیمت سکه معکوس شد و در ۱۷ خرداد به یک میلیون و ۱۷ هزار تومان و ۲۲ خرداد به یک میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید.
 
در روزهای پایانی ماه این روند افزایشی شیب تندتری پیدا کرد تا اینکه در روز ۲۷ خرداد به بالاترین نرخ خود در این ماه یعنی یک میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید. سکه تمام طرح جدید در آخرین روز خرداد ۱۳۹۵، یک میلیون و ۳۴ هزار تومان فروخته شد.
 
اما طلای ۱۸ عیار در خرداد امسال در حداقل نرخ خود حدود ۱۰۱ هزار تومان و در حداکثر قیمت به ۱۰۶ هزار تومان رسید تا در ماه گذشته با نوسان حدود ۵۰۰۰ تومانی روبرو شود.
 
این نوع طلا در نخستین روز خرداد ماه در بازار آزاد با نرخ ۱۰۳ هزارتومان آغاز کرد. در روزهای بعد طلای ۱۸ عیار با کاهش قیمت همراه شد و تقریبا تا میانه ماه حدود ۱۰۱ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد.
 
اما با عبور از نیمه ماه روند حرکتی طلای ۱۸ عیار تغییر کرد و در ۲۳ خرداد هر گرم آن ۱۰۴ هزار تومان عرضه شد و با ادامه روند افزایشی در روزهای پایانی ماه ۱۰۶ هزار تومان عرضه شد.
 
اما در روزهای آغازین تیرماه بازار جهانی طلا تحت تاثیر خروج انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا قرار گرفت؛ به گونه‌ای که از روز جمعه در پی رای اکثریت همه‌پرسی مردم انگلیس برای این جداسازی، قیمت طلا در بازار جهانی بیش از ۶۰ دلار افزایش یافت که این امر از روز گذشته - شنبه - نیز در بازار طلا و سکه کشور ما تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت سکه و طلای ۱۸ عیار شد که به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر این قیمت‌ها تحت تاثیر قیمت‌های جهانی قرار گرفته است و تمامی دادوستدها با احتیاط انجام می‌شود و معامله‌گران نیز کار خود را با احتیاط پیش می‌برند، چرا که تا روز دوشنبه تبعات این اتفاق مشخص نیست و از روز سه‌شنبه می‌توان پیش‌بینی‌های لازم را در خصوص بازارهای جهانی طلا و مسیر حرکت آن اعلام کرد.
 
انتهای پیام
اخباز
  آموزش
  انرژی
  بانک و بیمه و بورس
  پوشاک
  جواهر و ساعت
  خدمات تجاری
  خودرو
  دکوراسیون و مبلمان منزل
  رسانه
  ورزش و سرگرمی
اخبار
  ساختمان و عمران
  سلامت و بهداشت
  صنایع غذایی
  صنعت
  فرش و کفپوش
  فرهنگ و هنر
  فن‌آوری اطلاعات
  گردشگری
  گوناگون
  لوازم خانه و آشپزخانه
اخبار
  مبلمان و تجهیزات اداری
  مراکز تجاری
  معدن
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  کتاب
  داستان برند
  گزارش تصویری
  رویدادها
  برندینگ
  درباره برندپرس
  ارتباط با برندپرس
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.