شوفاژکار، گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان گرفت

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۵

شرکت صنعتی شوفاژکار در سال 95 برای دومین بار در دو سال گذشته موفق به دریافت لوح و گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت صنعتی شوفاژکار، انگیزه و حساسیت در تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، تلاش برای برقراری قیمت عادلانه، تحویل به موقع و ارائه مطلوب خدمات پس از فروش و تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از کالای دارای نشان ملی استاندارد، از اهداف برگزاری همایش تقدیر از واحدهای اقتصادی برتر حامی حقوق مصرف‌کننده بود.

در این همایش بنگاه‌های اقتصادی برتر حامی حقوق مصرف کننده معرفی و با اعطای گواهینامه و تندیس‌های ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از آنها قدردانی می‌شود.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از سال 1380، بنگاه‌های اقتصادی برتر حامی حقوق مصرف‌کننده را طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری و مدیران بنگاه‌های اقتصادی منتخب، به عموم مردم معرفی کرده و گواهینامه و تندیس‌های ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را به آنها اعطا می‌کند.

این بنگاه‌ها، طی فرآیندی یکساله و در طول همان سال شناسایی می‌شوند. با تلاش و پیگیری‌هایی انجام شده توسط سازمان حمایت، روز نهم اسفند ماه به عنوان روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

هدف از اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، افزایش انگیزه و حساسیت در تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، افزایش اعتماد و ترغیب مصرف‌کنندگان به استفاده از کالاها و خدمات واحدهای دارای گواهینامه و تندیس، افزایش رقابت سازنده بین تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات برای ارائه محصولات کیفی، تلاش در جهت برقراری قیمت عادلانه، تحویل به موقع و ارائه مطلوب خدمات پس از فروش و تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از کالای دارای نشان ملی استاندارد است.

امسال پرونده شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس‌های ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، ابتدا توسط حوزه‌های تخصصی سازمان حمایت بررسی اولیه شده و بعد از محرزشدن شرایط اولیه، برای تصمیم‌گیری به کمیته‌های تخصصی فرستاده شد و طی 13 جلسه کمیته فنی که متشکل از نمایندگانی از وزارت خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، سازمان ملی استاندارد، حوزه‌های تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بودند، ارزیابی و تأیید شد و سپس در طول شش جلسه به تصویب شورای عالی اعطای گواهینامه و تندیس‌های ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان (متشکل از مدیران مربوط در دستگاه‌های مذکور) رسید.

در نتیجه آن، 122 شرکت‌ دارای شرایط دریافت گواهینامه و تندیس‌های ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان با ترکیب تعداد 23 متقاضی، تندیس طلایی، 11 بنگاه تندیس نقره‌ای، 9 شرکت تندیس برنزی و 79 بنگاه اقتصادی گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شده‌اند.

علاوه برسطح ملی، در سطح استانی نیز این همایش برگزار می شود که امسال در 14 استان شامل تهران، فارس، یزد، البرز، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، مازندران، هرمزگان، همدان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، قزوین، کرمان و گیلان همایش استانی تقدیر از واحدهای اقتصادی برتر حامی حقوق مصرف‌کننده برگزار می‌شود.

 

 

اخباز
  آموزش
  انرژی
  بانک و بیمه و بورس
  پوشاک
  جواهر و ساعت
  خدمات تجاری
  خودرو
  دکوراسیون و مبلمان منزل
  رسانه
  ورزش و سرگرمی
اخبار
  ساختمان و عمران
  سلامت و بهداشت
  صنایع غذایی
  صنعت
  فرش و کفپوش
  فرهنگ و هنر
  فن‌آوری اطلاعات
  گردشگری
  گوناگون
  لوازم خانه و آشپزخانه
اخبار
  مبلمان و تجهیزات اداری
  مراکز تجاری
  معدن
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  کتاب
  داستان برند
  گزارش تصویری
  رویدادها
  برندینگ
  درباره برندپرس
  ارتباط با برندپرس
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.