رمان‌های سه‌گانه وقایع کلاغیه منتشر شد

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۵

فرهنگ نشر نو با همکاری نشر آسیم، مجموعه رمان‌های سه‌گانه وقایع کلاغیه را منتشر کرد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، مجموعه رمان‌های سه‌گانه وقایع کلاغیه نوشته "کلِم مارتینی" با ترجمه پژمان طهرانیان، منتشر شد.

مترجم این مجموعه رمان در مقدمه آورده است: "این کتاب‌ها کلیله و دمنه‌های معاصر هستند: رمان‌هایی از زبان کلاغ‌ها که حرف‌های زیادی برای زندگی و زمانه‌ امروز ما آدم‌ها هم دارند، حرف‌هایی که به راستی محدوده‌ سنی و جغرافیایی نمی‌شناسند.

جلد نخست این مجموعه با نام "واقعه اول: خودسران" است که در پشت جلد آن می‌خوانیم: ... داستان‌سرایی هم نوعی آفرینش است. راهی است برای آنکه ما کلاغ‌ها به آنچه هستیم شکل بدهیم. تاریخ ماست، راهنمای ماست، وجدان جمعی ماست، انعکاس پرواز ماست، بر فراز آبگیر ابدیت. تنه‌ سر به فلک کشیده‌ای است که درازای شجره‌مان را بالا می‌رود، تا انتهای هر آنچه که هست، و آنگاه از گنبدِ زمان به پایین باز می‌گردد؛ تا بن‌ریشه هرآنچه که هست. هر داستانی که می‌گوییم یا می‌شنویم، شاخه‌ای دیگر را می‌رویاند بر این سند عظیم کهنسال پر شاخ و برگ خاندان‌مان ..."

این تریولوژی تاکنون به زبان‌های فرانسوی، آلمانی، هلندی، سوئدی و ژاپنی ترجمه و منتشر شده و به‌تازگی امتیاز آن برای ساخت انیمیشن به یک کمپانی کانادایی واگذار شده است.

"کتاب واقعه اول: خودسران" از مجموعه وقایع کلاغیه در ۲۲۶ صفحه و  با قیمت ۱۷ هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

نام جلد دوم این مجموعه داستان، "واقعه دوم: طاعون‌زدگان" است.

در بخشی از پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: "... داستان‌هایی که در خواب می‌بینیم تنها تصویرهایی ساخته شب و مِه نیستند، بلکه چیزهایی هستند که باید دریابیم و به خاطر بسپاریم ...

گوش کنید، رفقا! برخی چیزها را که می‌خواهم برایتان تعریف کنم خودم به چشم دیده‌ام.

برخی چیزها که می‌خواهم برایتان تعریف کنم هم هستند که شاید آن‌ها مرا به خواب دیده باشند ..."

کتاب "واقعه دوم: طاعون‌زدگان" در ۲۵۷ صفحه و با قیمت ۲۰ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان به داستان‌های کانادایی قرار دارد.

جلد سوم از این مجموعه رمان، "واقعه سوم: نجات‌یافتگان" نامیده شده است و در بخشی از پشت جلد آن می‌خوانیم: "... یادتان بیاید هر بالی را که در این سفرِ طولانی زده شد، هر پَری را، هر شاه‌پَری را، خوش‌اقبالی‌ها و بداقبالی‌هایی را که عاقبت رساندندمان به این دو شاخه‌ خاص؛ بر روی این شاخه‌ خاصِ درختِ داستان‌مان.

نشسته بودیم میان درختانی وسط آدم‌آبادی درندشت. گریخته از آتش و اضطرابی که موج می‌زد در آن آدم‌دانی که در حال فرو ریختن بود ... همگی مانده بودیم که چطور راه بیفتیم و کجا برویم..."

کتاب "واقعه سوم: نجات‌یافتگان" در ۲۸۰ صفحه و با قیمت ۲۱ هزار تومان در اختیار دوستداران این مجموعه سه‌جلدی قرار دارد.

 

اخباز
  آموزش
  انرژی
  بانک و بیمه و بورس
  پوشاک
  جواهر و ساعت
  خدمات تجاری
  خودرو
  دکوراسیون و مبلمان منزل
  رسانه
  ورزش و سرگرمی
اخبار
  ساختمان و عمران
  سلامت و بهداشت
  صنایع غذایی
  صنعت
  فرش و کفپوش
  فرهنگ و هنر
  فن‌آوری اطلاعات
  گردشگری
  گوناگون
  لوازم خانه و آشپزخانه
اخبار
  مبلمان و تجهیزات اداری
  مراکز تجاری
  معدن
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  کتاب
  داستان برند
  گزارش تصویری
  رویدادها
  برندینگ
  درباره برندپرس
  ارتباط با برندپرس
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.