دبیر شورای عالی امنیت ملی مهمان پالایشگاه غلات زر

تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ماه ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بازدید از نخستین پالایشگاه غلات کشور از نزدیک با ظرفیت‌ها و روند تولید محصولات این پالایشگاه آشنا شد.
 
به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام گروه صنعتی و پژوهشی زر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این مراسم گفت: تقویت تولید داخلی با محوریت بخش خصوصی و خروج از رکود، دو اولویت مهم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
 
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و بقای خود در برابر هجمه وسیع و سنگین نظام سلطه و همزمان به منظور تحقق اهداف و آرمان‌های خود، باید به طور پیوسته و پرشتاب بر توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود به ویژه در حوزه‌های مختلف اقتصادی بیفزاید.
 
شمخانی گفت: کسب اقتدار ملی در گرو تحکیم ساخت درونی قدرت ملی است که با شکوفایی استعدادهای درونی و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی نظام محقق می‌شود.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حوزه اقتصاد مهم‌ترین و تأثیرگذارترین حوزه حیات اجتماعی است که نقشی ویژه و رو به گسترشی در ایجاد امنیت در سطوح ملی و بین‌المللی کشورها و پایداری آن دارد، بیان کرد: امنیت اقتصادی سبب بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در کشور می‌شود.
 
وی نقش صنعتگران و تولیدکنندگان را دارای اهمیت ویژه برای استحکام‌بخشی به زیرساخت‌های اقتصادی کشور دانست و افزود: با وجود ظرفیت‌های بی‌بدیلی مانند نیروی انسانی ماهر و نخبه، فرهنگ و تمدن غنی و در اختیار داشتن مواداولیه مورد نیاز برای تولید مانعی در برابر پیشرفت و رونق اقتصادی به جز اقدامات مخرب نفوذی‌های اقتصادی و دشمنان ملت برای کاستن از اراده ملی در این بخش وجود ندارد.
 
شمخانی گفت: دولت با همکاری تمامی بخش‌ها در تلاش است تا مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداشته و زمینه‌های افزایش اشتغال و رونق را فراهم کند.
 
وی افزود: بخش خصوصی نیز با بهره‌گیری از تولیدات دانش‌بنیان و گسترش تحقیق و توسعه می‌تواند ظرفیت‌های جدیدی خلق و کارآمدی و اثربخشی خود را توسعه دهد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بازدید خود از برخی کارخانه‌های استان البرز تصریح کرد: کیفیت محصولات ایرانی در تراز رقابت با برندهای جهانی است و از این حیث دولت و مجموعه بخش خصوصی باید تسهیلات لازم را به منظور افزایش صادرات و کسب سهم بیشتری از بازارهای منطقه و جهانی فراهم کند.
 
وی با بیان اهمیت تامین امنیت غذایی و تولید محصولات سالم برای جامعه با توجه به آسیب‌های محصولات تراریخته وارداتی بیان کرد: استفاده از فناوری‌های روز و مواد سالم مزیت صنایع غذایی داخلی است.
 
شمخانی گفت: اعتماد حاکمیت به بخش خصوصی و بسترسازی برای شکوفایی ظرفیت‌ها و رفع موانع، منجر به توسعه و ایجاد رفاه برای جامعه می‌شود.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید هم راستا با همتی که در دفاع از امنیت کشور معطوف می‌کنیم، در اقتصاد و تولید نیز پیشگام باشیم.
 
انتهای پیام
اخباز
  آموزش
  انرژی
  بانک و بیمه و بورس
  پوشاک
  جواهر و ساعت
  خدمات تجاری
  خودرو
  دکوراسیون و مبلمان منزل
  رسانه
  ورزش و سرگرمی
اخبار
  ساختمان و عمران
  سلامت و بهداشت
  صنایع غذایی
  صنعت
  فرش و کفپوش
  فرهنگ و هنر
  فن‌آوری اطلاعات
  گردشگری
  گوناگون
  لوازم خانه و آشپزخانه
اخبار
  مبلمان و تجهیزات اداری
  مراکز تجاری
  معدن
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  کتاب
  داستان برند
  گزارش تصویری
  رویدادها
  برندینگ
  درباره برندپرس
  ارتباط با برندپرس
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.